Dean Message

 

Dear students,


Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne hoş geldiniz.

2016-2017 akademik yılında eğitim-öğretim yaşamına başlayan Fakültemiz’de; 2017-2018 akademik yılımızda, mevcut öğrencilerimizin yanı sıra, Diş Hekimliği’ni meslek ve yaşam biçimi olarak seçen ve tam donanımlı bir Diş Hekimi olarak fark yaratmak isteyen yeni Diş Hekimliği öğrencilerimiz ile de buluşacağımız için kıvançlıyız.

Fakültemizin Klinik Bilimleri Bölümü her biri kendi alanlarında yetkin, çağdaş bilgi ve beceri sahibi, araştırmacı, kanıta dayalı diş hekimliğinin önemini kavramış, ulusal ve uluslararası platformda vizyon sahibi, çok güçlü bir akademik kadro ile yola çıktık. Kadromuza yeni katılan değerli öğretim üyelerimiz ile de sürekli büyüyor ve güçleniyoruz.

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi'nin çağdaş eğitimi, araştırmayı ve bilimsel gelişmeyi ön planda tutan ve başarıyı destekleyen ilkeleri ile bütünleşik olarak, Diş Hekimliği Fakültemizi çok kısa sürede en üst akademik seviyeye taşıyacağımız inancında ve kararındayız.

Öğrencilerimiz, Temel Tıp Bilimleri ve teorik Diş Hekimliği dersleri ile birlikte; çağdaş bir klinik öncesi eğitim olanağı sağlayan tam donanımlı Manipülasyon, Simülasyon, Alçı ve Akrilik, Metal Döküm ve Seramik laboratuvarlarımızda, deneyimli öğretim üyelerimizden klinikte hasta tedavi edecek bilgi ve beceriyi kazanıyorlar.

Fakültemizde, klinik eğitimi 4. sınıfta başlamakta, eğitim programımızın son iki yılında yoğun olarak sürdürülmekte ve 5. sınıfta da multidisipliner klinik eğitimi verilerek, öğrencilerimiz meslek yaşamlarına hazırlanmaktadırlar.

Bu yıl, daha geniş bir fiziki alanda, öğrencilerimize çağdaş bir Diş Hekimliği eğitimi sunmak için en üstün teknolojik donanıma sahip amfileri, kütüphane ve konferans salonlarını, araştırma laboratuvarını, son teknoloji cihaz ve malzemeler ile donatılmış laboratuar ve klinikleri bünyesinde bulunduran yeni binamızda sizlerle olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından da akredite edilmiş olan eğitimimiz ile dünyanın her yerinde çalışma imkanına sahip olacaksınız.

Fakültemizden mezun olan öğrencilerimizin; teorik ve pratik açıdan mesleklerindeki tüm yeniliklere hakim, öğrenmeyi ve bilgiye erişmeyi bilen, özgüveni yüksek, iletişim ve empati yetenekleri gelişmiş, etik değerleri benimsemiş, yetkin diş hekimleri olarak meslek yaşamlarına başlayacaklarına ve fark yaratacaklarına inanıyoruz.

 

Sevgilerimle

Prof.Dr.Yıldız BATIRBAYGİL
Dean

CV'yi görüntülemek için tıklayınız

Cyprus Health and Social Sciences University © 2017